image
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Reinold s. r. o., která se zabývá dřevovýrobou a výrobou speciálních palet na přepravu plastových profilů, od roku 1992. Dřevovýroba se neustále rozvíjí na tolik, že vlastníme pilu na pořez kulatiny a výrobní linku pro zpracování pořezané kulatiny. Specializujeme se i na výrobu dřevěných přířezů do obytných kontejnerů. Našim odběratelům – výrobcům kontejnerů dodáváme sady přířezu pro výměnné panely. Sada obsahuje 11 základních panelů, 1 panel dveřní, 2 panely okenní a 11 krovů.

Od roku 2004 jsme se zaměřili i na mezinárodní kamionovou dopravu. Disponujeme nákladními automobily typu Mercedes-Benz Actros a Atego, o objemu ložné plochy 120m3 a o nosnosti 24-25t. Specializujeme se na oblast střední Evropy – Německo, Polsko, a Slovensko. Vlastní vozový park nám napomáhá při rozvozu našich speciálních palet.

V roce 2005 byla založena obora Rokliny, oplocením plochy 70 ha luk a lesa pro oborní chov jelení, dančí a mufloní zvěře. Obora Rokliny se nachází na úpatí Rychlebských hor u stejnojmenné osady Rokliny. Pro oboru byly použity pozemky v okolí starého zpustlého žulového lomu s přilehlým lesem a loukami.
Jelení zvěř v oboře pochází ze špičkových chovů z Rakouska. Dančí zvěř byla dovezena z Maďarska z oblasti Gulaie. Mufloní zvěř byla do obory dovezena ze špičkového chovu Černý kopec a dalších českých obor.

V roce 2008 byla založena farma Reinold. Základní stádo čítající 12 odstavených jalovic masného plemene simentála, bylo v roce 2010 doplněno dalšími jalovicemi z České republiky a z Dánska. V roce 2011 se již otelilo 32 plemenic. K velkým úspěchům farmy patří i první odchovaní plemenní býci. Farma se specializuje i na prodej plemenných jalovic a plemenných býků. V roce 2012 se podařilo otelit 36 plemenic. V červnu roku 2013 jsme se účastnili mezinárodní výstavy masného skotu v Brně, kde se naše jalovice umístily na prvním a třetím místě. V kategorii mladých býků jsme se umístili na místě třetím. Rok 2014 je taktéž úspěšný, bylo oteleno 40 kusů telat, kdy všichni otelení býčci a jalovičky byli úspěšně prodáni k dalšímu chovu. Pan Reinold se zabývá šlechtěním simentálského skotu a za svou snahu získává řadu ocenění.